Filmy torturowanie, loch

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, loch. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Jest rok 1665. W Anglii wielka zaraza zbiera śmiertelne żniwo, a ludzi ogarnia panika i rozpacz. Grace Haverstock to młoda wdowa, której mąż niedawno popełnił samobójstwo. Kiedy kobietą zaczyna się interesować właściciel ziemski Pendelton, ta szybko gasi jego zapał. W zemście Pendelton niesłusznie oskarża ją o czary. Grace zostaje wtrącona do więzienia za przestępstwo, którego nie popełniła. Czeka ją seria niewyobrażalnych tortur oraz brutalnych i pozbawionych logiki "prób". Udręczona przez ludzi i nawiedzającego ją demona Grace zrobi wszystko, by oczyścić się z zarzutów.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.


Solomon zostaje wygnany z klasztoru, gdzie próbował odkupić swoje winy i skryć się przed złem. Tułając się po Anglii spotyka rodzinę purytan, z którą zabiera się w dalszą podróż. Kilka dni później Crowthorntowie zostają zaatakowani przez sługi Malachiego. Po krótkiej walce jedna z córek zostaje porwana, a reszta rodziny zabita. Solomon poprzysięga umierającemu Williamowi, że odnajdzie Meredith i uwolni ją z rąk Malachiego.
Trzy czarownice postanawiają posadzić na tronie Lancre prawowitego króla, którego kilkanaście lat wcześniej uratowały przed zamordowaniem przez uzurpatora.
Akcja serialu, rozgrywającego się w latach 1308 - 34, osnuta jest wokół historycznych wydarzeń związanych z działalnością zjednoczeniową Władysława Łokietka. Głównym bohaterem jest Gniewko, syn rybaków spod Gdańska, któremu Brandenburczycy zabili rodziców.
Dwuczęściowy dramat kostiumowy opowiadający o życiu królowej Elżbiety I, córki Henryka VIII i Anny Boleyn, pogromczyni Hiszpańskiej Armady, nazywanej przez uwielbiających ją poddanych „Królową Dziewicą”. Elżbieta I zjednoczyła naród podzielony konfliktami religijnymi, stawiła czoła hiszpańskiej armadzie i po bezprecedensowym czterdziestopięcioletnim panowaniu umarła jako jedna z najbardziej kochanych monarchiń. W czasie jej rządów poeci i dramatopisarze opiewali ją w swoich działach, zaś malarze i kompozytorzy dedykowali jej owoce swojej twórczości przyczyniając się do umocnienia legendy. Serial Elżbieta I stara się przebić przez mity i ukazać kobietę kryjącą się za legendą królowej. Kobietę poddawaną upokarzającym badaniom ginekologicznym mającym ustalić czy wciąż jest w stanie urodzić, kiedy rozważano jej małżeństwo z francuskim księciem. Kobietę, która choć rządziła całym państwem, nie mogła poślubić wybranka swojego serca. Wreszcie kobietę, która po pięćdziesiątce miała romans z mężczyzną o połowę młodszym, który w swojej arogancji podjął desperacką próbę zagarnięcia jej tronu. Ukazując zgniliznę i żądze kryjące się za fasadą formalizmu i przepychu angielskiego dworu, serial po raz pierwszy przedstawia intymny portret najsławniejszej brytyjskiej królowej.
Brytania, V wiek naszej ery. Artur, dowodzący doborowym oddziałem, znanym jako Rycerze Okrągłego Stołu, dostaje ostatnie zadanie od opuszczających Brytanię rzymskich zwierzchników: ma uwolnić rzymskiego dostojnika i jego rodzinę z zajętych przez Saksonów terenów. Podczas wykonywania tej misji Artur spotyka piękną i dzielną Ginewrę, stojącą na czele walczących z Saksonami Piktów i Celtów. Stara się ona przekonać Artura i jego podwładnych, by stanęli po stronie miejscowych przeciw bezwzględnym Saksonom. Przychodzi jej to tym łatwiej, że Artur się w niej zakochuje.
Dwóch przyjaciół Czarny i Jaksa, w służbie u króla Polski, zostaje wysłanych na terytorium krzyżackie z niebezpieczną misją – mają uwolnić siostrzenicę polskiego dygnitarza.

Rok 1612

5,8
Rok 1612 był wyjątkowy w historii polskich stosunków z Rosją. Czasy anarchii i wewnętrznych walk o tron cara Rosji pchnęły sąsiedzkie kraje do starań o objęcie władzy na Kremlu. Udało się to Polakom. Najbardziej bezwzględny z polskich hetmanów (Michał Żebrowski) z oddziałami husarii dotarł do Moskwy. Wymordował prawowitych następców tronu i pojmał księżniczkę Ksenię Godunow (Violetta Davydovskaya). Ślub z nią miał zapewnić mu tytuł cara i władzę nad rozległymi terenami Rosji. Oprawca zakochał się jednak w swojej ofierze. Hetman stanął przed trudnym wyborem: uszanować jej wolność, czy nadal z krwią na rękach dążyć do władzy. Polska dwuletnia okupacja Kremla skończyła się w 1612 roku. Władzę w Rosji objęła na nadchodzące 300 lat dynastia Romanowów. Triumf prawowitych pretendentów do carskiego tronu oznaczał koniec planów Polaków, którzy chcieli przejąć władanie Rosją.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…